Hobbici

Hobbici

Hobbici

Hobbici to istoty, które nie odgrywały w historii Śródziemia szczególniejszej roli, póki Pierścień Władzy nie trafił w ręce Bilba Bagginsa. Było to plemię spokojnie, nie odznaczające się bohaterskimi czynami czy udziałem w bitwach. Lubili uprawiać ziemię i prowadzić spokojne, wiejskie życie. Z zamiłowaniem oddawali się też sztuce kulinarnej, a życie rodzinne odgrywało w ich hierarchii wartości ważna rolę. zwyżka oc za wiek Odznaczali się niewielkim wzrostem i bujnym owłosieniem oraz dużymi, kudłatymi stopami.

Gdy chcieli, potrafili poruszać się bardzo cicho i niepostrzeżenie. Stronili od niebezpieczeństw oraz przygód. Ich rola w historii pierścienia rozpoczyna się, gdy Bilbo Baggins, namówiony przez Gandalfa na wyprawę w celu zdobycia skarbu, wygrywa pierścień od Golluma w podziemiach Gór Mglistych. Od tej chwili staje się on własnością Hobbita, który korzysta wprawdzie z niektórych właściwości skarbu, nie ma jednak pojęcia o jego prawdziwym pochodzeniu i zagrożeniu, jakie ze sobą niesie. Bilbo wykazał się nadzwyczajną i niespotykaną dotąd odpornością na wpływ klejnotu, czego dowodem było dobrowolne przekazanie pierścienia Frodowi. Wprawdzie stało się to pod dużym naciskiem Gandalfa, co dowodzi, że pierścień zaczynał zdobywać już władze, jednak mimo wszystko był to czyn niespotykany dotąd wśród żadnego z wcześniejszych posiadaczy skarbu.

Frodo potwierdził, że Hobbici są warci więcej, niż z pozoru mogłoby się wydawać, gdy dobrowolnie zgodził się ponieść pierścień do Mordoru, narażając się na liczne niebezpieczeństwa. Prócz Froda i Bilba najbardziej znanymi Hobbitami są członkowie Drużyny Pierścienia- Merry Brandybuck i Peregrin Tuk, przede wszystkim zaś Samwise Gamgee, wierny sługa Froda, towarzyszący mu do samego końca w drodze do Mordoru.

- autor artykułu

Zobacz stronę autora: ogrzewanie magazynów